Dr. Osman Arslan Söyleşi ve İmza Günü Düzenledi

Dr. Osman Arslan Söyleşi ve İmza Günü Düzenledi

Dr. Osman ARSLAN, yeni çıkan kitaplarını tanıtmak üzere bir söyleşi ve ardından imza programı gerçekleştirdi. 20 Ekim saat 14-17 arasında Ankara Kitap Furaı bünyesinde Ankara Congresium Salon 3’te gerçekleşen söyleşiyi salonu dolduran okurlar ilgiyle takip ettiler. Ardından Yade Yayınevi standında Arslan okurlarına kitaplarını imzaladı.

Arslan söyleşisinde Yade yayınları ile çalışmaya başlamadan önce yayınlanan eserlerinden söz ettikten, toplamda basılı 41 esere ulaştığını belirttikten  sonra Yade’de yayımlanan ilk iki eserini tanıttı. Son olarak yayımlanan dört şiir kitabının tanıtımını  ilk kez okuyucularla paylaştı.

İlkin Çanakkale Savaşlarını anlatan “İmanın İmkanı Yendiği Zafer” kitabını tanıtan Arslan, konuşmasına, Bir Yürek Yürüyüşü kitabını tanıtarak devam etti. Bir Yürek Yürüyüşü’nün, geleneksel hikmetli öykülerle, bilgelik geleneği ile günümüzün batı kaynaklı deneme türünün bir sentezi olduğunu, yeni bir tür olarak ilgi göreceğine ve gelişeceğine inandığını belirtti. Kitabın son bölümünde yer alan “Sevgi Toplumuna Kaçış Planı”ndan bir pasaj okuyarak bu bölümü sonlandırdı.

Şiir kitaplarında önsöz yerine şiirlerden alıntılarla örgülü bir takdim olduğunu belirterek her bir kitabın tanıtımına bu bölümleri okuyarak başladı.

Şiir kitaplarından Yakarış kitabının, dini şiirleri içerdiğini ve Kur’an’da yer alan edebi anlatımlardan şiirlerinde sanatsal yönden yararlanılarak yazılmış, bu yönüyle içeriği Kur’an’ın edebi anlatımlarıyla örgülenen şiir yaklaşımının bir disiplin halinde uygulanmasının dini edebiyatımızda da bir ilk olduğunu aktardı.

Bir diğer şiir kitabı olan “Yedi Mum yakıyor Yedi Denizi” şiirinin vatan için şiirler içerdiğini anlatan Arslan, Yedi mum’un emperyalizmin beyni siyonizmi anlattığını, yedi denizin de mazlum ve kadim coğrafyamızı ifade ettiğini açıkladı.

Üçüncü olarak şiir kitaplarından “Belki Anlayan Olur” kitabını anlatan Arslan bu kitabın hata dair şiirleri içerdiğini söyledi. Şiirlerden örneklerle hayata dokunan örnekler sergiledi.

Son olarak sevda şiirlerini içeren “Ya Susarsan” adlı şiir kitabını tanıtan Arslan şiirlerinden örnekler sundu.

Konuşmasının başında Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin desteklerini bildiren Arslan, henüz vefat eden Şair Nuri Pakdil’e de rahmet dileklerini belirtti.

Ardından katılımcılara ve diğer okurlara kitaplarını imzalamak üzere Yade standına geçen Arslan iki saat boyunca kitaplarını imzaladı.

 

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.6Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.3Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217518

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?