Gazze Milat Olacak

Kamuoyuna Duyuru

GAZZE BİR MİLAT OLACAK

Gazze’de sivil halka yönelik, insani ve hukuki temelden yoksun, insan haysiyet ve hürriyetini hiçe sayan, orantısız bir kuvvetle yürütülen onursuz saldırılarla İsrail Devleti’nin yürüttüğü katliam, insafsızca devam ediyor.

Gıda, ilaç, yakıt ve her türlü insani ihtiyacın şehre girişine engel olan İsrail askerleri Gazze’yi Dünya’nın gözü önünde kıtlık, yokluk ve ölüm kentine çevirdiler. Binlerce masum ve zavallı insanı yok ettiler. Bölge ülkelerinin tepkileri, Batılı ülkelerin uyarıları kâr etmedi. Birleşmiş Milletler kararını da umursamadılar. İnsan haklarını yok saydıkları gibi uluslararası hukuku da tanımadılar. Siyonist emelleri uğruna her şeyi meşru gören bir haydutluk İsrail Devleti’nin siyaseti olmuştur. Bugüne kadar böyle olduğu gibi, bugünkü hunharlığın da İsrail’in son insanlık suçu olmayacağı bellidir.

Dünya barışını ve Ortadoğu’nun kaosa yatkın yapısını tahrik eden bu haksız saldırılara karşı PKK terör örgütünü bombaladığında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapıldığı kadar uyarının bile Batılı Devletlerce yapılmadığını ibretle gördük. Bosna, Kosova, Karabağ, Kerkük ve Halepçe yaraları bir kez daha tazelendi gönlümüzde.   

Gazze’ye saldırılar karşısında hamiyetperver milletimizin yurdun her bucağından mazlumun yanında duran soylu sesini biz de yükseltiyoruz!

1937 yılında, Filistin işgalinin daha ilk adımında: “Gerekirse Hazret-i Peygamberin son arzusunu yerine getirmek için, ecdadımız Selahaddin’in emaneti Filistin topraklarında bir Gayr-ı Müslim işgaline karşı Türk Milleti olarak, son damlasına kadar kanımızı akıtmaya hazırız” diyen Atatürk’ün onurlu sesini bir kez daha gök kubbede yankılandıracağız!

Bu vahşi saldırıların durması ve bir daha yaşanmaması için;

1-                          Derhal Türkiye Cumhuriyeti Devleti öncülüğünde İsrail yayılmacılığına karşı ‘Devletlerarası İsrail Yayılmacı Politikalarını İzleme Komitesi’ kurulmalıdır. Bu komite düzenli ve sürekli resmi olarak dünyaya ve kamuoyuna gelişmeleri bildirmeli ve tedbirler gündeme getirmelidir.

2-                          Batı dillerinde yayın yapacak bir Tv kanalı ile İsrail’in zalimce faaliyetleri sürekli sergilenerek Gazze’deki durumu tam anlayamayan Batı Kamuoyu sürekli aydınlatılmalıdır.

3-                          Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından bölgeye Türk ordusu öncülüğünde bir Barış Gücü gönderilmesi için derhal girişimlerde bulunulmalıdır.

4-                          Tüm insanları, insanlık düşmanı eylemlerinden dönünceye kadar İsrail kaynaklı olan ve İsrail’e destek veren firmaların mallarını boykot etmeye çağırıyoruz.

5-                          Dünya Yahudilerine, mazlum oldukları vakit onları da bağrına basan bir milletin mensupları olarak sesleniyoruz: Dünya Yahudilerinin geleceğinin esenliği için, geçmişteki trajedilere yeniden düşmemeleri için, masumları da yakacak bir fitne ateşinin yeniden büyümemesi için, bugünden tezi yok; İsrail’i durdurmak üzere bir ‘Barış İçin Aktif Yahudi Girişim Grubu’ oluşturmaya ve İsrail yayılmacılığına karşı net tavırlarını açıklamaya çağırıyoruz.

İsrail sadece Filistin’de kalmayan bu ‘küresel kan davasını’ devam ettirmemelidir. Kin ekenler yarın nefret biçecektir. İsrail’in ve destekçilerinin hazırladığı Dünya yaşanılacak bir dünya değildir.

Gazze’den başlayarak, İnsanlığın mutlu geleceği için, Yeryüzünde kötülüklerden eser kalmayıncaya kadar, milletimizle birlikte her türlü özveri ve çabaya hazır olduğumuzu tam bir inançla Dünya insanlığına ilan ediyoruz. 

11 Ocak 2009

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.8Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.5Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1246009

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?