Wikileaks: ABD ve İngiltere Ortak Yapımı Bir İsrail İstihbarat Saldırısıdır

WIKILEAKS YENİ, AMACI ESKİ:

İÇERDE İSTİKRARSIZ DIŞARIDA YALNIZ  

BİR TÜRKİYE

Wikileaks yayınları tüm dünya siyasal gündemini ele geçirdi. ‘Yayınları’ demeyi özellikle seçtik. Çünkü bir bilgi akışı var, fakat bu bilgilerin dayandığı belgeler ortada yok… Dolayısı ile ‘belge’ ağırlığını taşımayan verileri böyle adlandırmak bilinçli bir tercih olmalıdır. Neden bu tercih yapılır? Demek ki bu verilere belge ağırlığı yüklemekten umulan fayda vardır. Eğer özel bir amaç güdülerek yürütülen etki kampanyası varsa ortyada bir psikolojik harekat vardır.

WİKİLEAKS BİR PSİKOLOJİK SALDIRIDIR

Bu psikolojik harekatın malzemeleri tamamen gizli bilgilerden oluşuyor. Gizli bilgileri elinde tutan, toplayan ve kullanan güç istihbarat gücüdür. Dolayısıyla bu psikolojik harekatı sağlayan operasyon gücü istihbarattır. Bir istihbarat operasyonu ile karşı karşıya olduğumuz açıktır.

BİR İSTİHBARAT OPERASYONUDUR

Yapılan açıklamalarda ABD, İngiltere ve İsrail için dokunulan bir yön bulunmuyor. Avrupa için biraz fantezi yapılıyor. Fakat Türk ve islam ülkelerine Türkiye’yi düşman edecek verilerle Türkiye’de hükümeti sarsacak iddialar yer almaktadır. Dolayısı ile bunun adı bir saldırıdır. İstihbarat saldırısıdır.

Kimin saldırısıdır? Türkiye’nin kuyruğuna bastığı kimse, onun saldırısı… İngiltere’nin arka bahçesi Arap ülkelerinde cirit atan Türkiye’ye İngiltere’nin duyduğu rahatsızlık… Osmanlı rol modelini baz alan hareket seyri ile rahatsız ettiğimiz ABD… ve Davos’tan bu yana  kavgalı olduğumuz ve tehdit algılarımızdan biri yaptığımız İsrail… Bilişim’de Dünya’nın ileri gücü İsrail’in ABD ve İngiltere gözyummasından yararlanarak yürüttüğü istihbarat saldırısıdır bu. İsrail, aynı tür bir operasyonu 2003 yılında Kuzey Irak’a ABD güçlerini sokmak için de denemişti.

ABD VE İNGİLTERE ORTAKLIĞINDA İSRAİL YAPIMI BİR İSTİHBARAT OPERASYONUDUR

Bu kadar büyük çapta bir istihbarat sızması olmaz. Olsa olsa istihbarat paylaşımı denir buna. ABD samimi değildir.

Çünkü ABD Dünya’nın her yerinde en ufak bir bilgisayar korsanına karşı bile sürekli operasyon düzenleyen bir ülkeyken wikileaks’e gelince sıra, acizleri oynuyor. Buna inanamayız. Bir de bilgilerin doğruluğunu kabul ettiğine göre ABD saldırıya destek olmuştur. Öyleyse bu tespitimiz bir gerçektir.

İLK DEĞİL SON DA OLMAYACAK

Bu şeytan üçgeni, şer ittifakı, doğrulara değil, sonuçlara bakarlar. ABD’nin Irak’a giriş nedenini hatırlıyor muyuz? Düzmece bir rapora göre Irak’ta nükleer silah var, deyip girdiler. Ondan sonra da ‘pardon, yokmuş’ dediler. Ama işgal edip ülkeye de oturdular. Şimdi, biz bunların akıttığı bilgiye mi inanacağız? Bunu ciddiye mi alacağız?

Bu saldırı ilk değildir. Ermeni Tasarısı’nın ABD senatosundan geçmesi ve yahudi lobisinin de desteğini çekmesi bir saldırıydı.

Nato füze kalkanı sıkıştırması ve eksen kayması iddiaları, çuval geçirme olayı hep birer örtülü saldırıydı.

HEDEFİ TÜRKİYE’NİN İSTİKRARIDIR

 Wikileaks’in Söyledikleri doğru bile olsa, bu yayınların amaçladığı sonuca hizmet etmemek milli birer görev olmalıdır. 2011 seçimlerine açık bir dış müdahale girişimidir. Türkiye, bunu anlayacak kapasitededir.

Saldırı kimedir? Saldırı istihbari açıdan Türkiye’ye, psikolojik açıdan Başbakan’a yönelmiş bir saldırıdır. Başbakan’ın öfkeyle hareket edip saldırganlaşmasını ummaktadırlar yayını yapanlar. Demek ki bu düzeni bozan bir durum vardır; mevcut hükümet ve Başbakan’da. Amaçları buysa, Başbakan kendinden emin duruşundan ödün vermemeli, bu yayınlara kızıp elleriyle inşaa ettiği uluslar arası ilişkilere kendisi zarar vermemelidir. Küresel küçük düşürme politikalarına son derece net karşı duruşla cevaplar verilmelidir.

ABD’NİN 2011 TÜRKİYE’DE İÇ SAVAŞ SENARYOSU HIZ ALDI

Son olarak şunu da belirtmeliyiz. Bu sürecin devam edeceğini öngörüyoruz. Türkiye’nin bu üçlüye karşı savaşı başlamıştır. 2011’in kritik yıl olduğunu dokuz yıldır dile getiriyoruz. Böylesi yollarla başarı sağlayamayınca başka fiili durumlarla Türkiye’nin karşısına çıkacaklardır. Bu, içeride de dışarıda da gerilimi tırmandıracaktır.

Wikileaks Olayı 2011 eşiğinde, ABD’nin 2011’den itibaren Türkiye’yi rahatsız edecek bir hareket içine gireceği, iç savaşı ve bir savaşı kapısına dayamak isteyeceği öngörümüzü doğrular niteliktedir. Wikileaks yıkmaz ama gardımızı aldırır.

Saflar netleşiyor.

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.2Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1180798

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?