Arslan Kırşehir’de Aliya’nın Ahlak ve Hukuk Anlayışını Anlattı

Arslan Kırşehir’de Aliya’nın Ahlak ve Hukuk Anlayışını Anlattı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı koordinatörlüğünde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ve Gazi Üniversitesi Rektörlüğü iş birliğinde “Aliya Bir Medeniyetin Yeniden İnşaası’’ paneli ve ”Fotoğraf Sergisi’’ düzenlendi. 1 Mart 2022 tarihinde Aliya İzzet Begoviç’i Anma Projesi Etkinlikleri çerçevesinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonu ve fuaye alanında gerçekleşen etkinliklere Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah Başer ve yönetimi, TEPAV Ortadoğu ve Orta Asya Araştırmaları Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Hilmi Demir ve Anayasa Mahkemesi Basın Müşaviri Dr. Osman Arslan, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Açış konuşmalarından sonra başlayan panelde söz sırası geldiğinde Ahi Evran’ı Veli’nin ahlak ve hukuk anlayışının medeniyetimizin temeli olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Anayasa Mahkemesi Basın Müşaviri Dr. Osman Arslan, Aliya İzzet Begoviç’in de Ahi Evran’dan bin yıl sonra aynı köklere dayalı ‘ahlak ve hukuk’ felsefesi geliştirdiğini ve bunu hayatının her noktasında uyguladığını belirtti.

Arslan aynı gün akşam Ahi Tv’de de bir programa katılarak Yayın Kurulu Başkanı olduğu Ayizi Dergisini tanıttı ve Aliya İzzetbegoviç için neden bir uğraş içinde olduklarını, projenin amacını anlattı.

https://www.ahievran.edu.tr/arsiv-haberler/6975-universitemizde-aliya-i-zzet-begovic-panel-ve-fotograf-sergisiyle-anildi

 

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.7Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.3Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217547

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?