“Çanakkale Milletimizin Kıble Taşı Olmuştur”

ARSLAN KONYA-SEYDİŞEHİR’DE KONFERANS VERDİ:

“Çanakkale Milletimizin Kıble taşı Olmuştur”

Seydişehir Final dergisi dersaneleri tarafından düzenlenen konferans 21 Mart 2012 tarihinde Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kaymakam, Belediye Başkanı ve Jandarma Komutanının da katıldığı toplantıya Final dergisi dersaneleri Konya şubesi yöneticileri de katıldı.

İki saati aşan toplantıda Final dergisi dersanesi öğrencileri de şiirlerle katkı sağladı. Bir slayt gösterisi ile Çanakkale Zaferini anlatan ve Çanakkale şehitlerine şiirini okuyan ramazan Özer’den sonra toplantının açılış konuşmasını dersane müdürü Seyit Mehmet Ertaş yaptı.

Arslan Çanakkale Şehitlerini anmak için kendi hayatından ödediği bedelleri de anlattığı konferansta Nazım Hikmet’in şaşırtıcı Çanakkale şiirini izleyenlerle paylaştı. Alkışlarla bölünerek süren sunumunda Arslan Çanakkale’nin bugün en üst düzeyde katılımlarla gerçekleşmesinden memnuniyetini de anlattı. Konuşmasında Çanakkaleyi tablolarla canlandıran Arslan, “Çanakkale Milletimizin yön gösteren, istikamet veren nadolu tabiriyle Kıble Taşı Olmuştur” dedi.

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.6Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.3Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217310

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?