Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Binlerce Genç Şehit Ruhlarına Beden Oldu

Mustafa Kermal Üniversitesi’nde Üniversite Konseyi’nin davetlisi olarak Antakya’ya giden Arslan, “Çanakkale’deki Türkiye” konulu konferansta konuştu:

“Öyle Güzeldi ki Gittikleri Yerler, Bir Daha Dönmediler.

Gittikleri Yerden Bize Yön Veriyorlar.

Gelin Bu güzelliğe Birlikte Yürüyelim Arkadaşlar…”

16 Mart günü dört arkadaş olarak Antakya’ya giden Arslan Mustafa kemal Üniversitesi’nde Çanakkale ruhunu adeta bedenlere giydiren bir konuşma yaptı. Konferansı göğüsleri kabartarak ve gözyaşlarını çağlatarak sürerken, günümüze mesajlar veren idrak kıvılcımları ile de doluydu.

İki saati bulan konferans öncesinde Halk Eğitim Merkezi’nden bir öğretmenin drama gösterisi eşliğinde okuduğu Çanakkale Şehitlerine şiiri ile açılan program sözleri Arslan’a ait olan Çanakkale Marşı klibi ile sürdü. Arkasından mikrofona davet edilen Arslan’ın iki saat süren konferansı soluksuz izlendi.

Dinleyicilerin yoğun alkışları, Arslan’ın sözleriyle verdiği mesajları aldıklarını gösteriyordu. arslan adeta Çanakkale’nin yaşandığı konuşmasınnda şunları söyledi:

“Çanakkale bir sınırı korumak değil, bir geleceği kurtarmaktır. Çanakkale savaşı zihinlerde, yüreklerde sürüyor, orada kalmadı. Çanakkale şehitlerinin değerlerini yaşatıyor ve yaşıyor musunuz? Klavye’ye vurduğunuzda neye hizmet ediyorsunuz? Bir ürün satın alırken kime çalışıyorsunuz? Bir cümle kurarken hangi haneye yazıyorsunuz? İşte dev soru budur!çanakkale bir yaşam biçimine çağırıyor sizi! Değerlerinizle yürümeye!.. Bugün Çanakkale Kerkük’tedir, Kıbrıs’tadır, Pakistan’da, Azerbaycan’dadır. Çanakkale, kendinizden olan bedenin her parçasındaki acıyla harekete geçmektir.”     

program, arslan’a plaket ve hediyelerin sunulması ile sona erdi.

DRAM VE ÜTOPYA ANLAYIŞI ÜZERİNDEN BİR ALİYA OKUMASI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

ARSLAN’DAN ÇANAKKALE KONFERANSLARI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217875

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?