Arslan Eskişehir’de Konuştu

ARSLAN ESKİŞEHİR’DE KONFERANS VERDİ

Vakıf-Kur Genel Başkanı Sosyolog- Yazar Osman Arslan, Eskişehir’de 11 Ekim tarihinde bir konferans verdi. Eskişehir Polis Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda genç emniyet mensuplarının ağırlıkta olduğu üçyüz kişilik bir grup konferansı izledi. Saat 14.00’te başlayan konferans üç saat sürdü. Son yarım saatinde soru cevaplara da yer verilen konferans üç saat boyunca canlı bir şekilde izleyen katılımcılar, heyecanlı ve duygulu anlar yaşadı. Örnekler ve belgelerle beslenerek yaptığı konuşma zaman zaman alkışlarla kesilen Arslan ‘Köklü Geçmişten Mutlu Geleceğe’ yönelik mesajlar verdi.

Konuşmasında, Türkiye üzerinde oynanan oyunları tarihten ve günümüzden kıyaslamalarla sergileyen Arslan, milli ve manevi değerlerimizin birleştiriciliğini, tarihimizin yön vericiliğini ve bilimin aydınlığında yürümeyi ihmal etmememiz gerektiğini vurguladı. Türkiye Türklere bırakılamayacak kadar önemli bir ülkedir, sözünü söyleyen ABD Başkan Yardımcısı’nın sözünü hatırlatan Arslan; karşımıza tuzaklar silsile halinde çıkacaktır. Yılmadan ve yıkılmadan, tereddüt etmeden insanlığın yeni saadet çağını hazırlayacak sevgiyi yüreklerimizde büyüterek çalışmalıyız, dedi. Kardeşleriyle kucaklaşamaz hale getirilerek, milletimiz, insanlığı kucaklayamayacak acizliğe düşürülmek isteniyor. Büyük hamleler, ona iman eden kahramanların can feda gayretleriyle, diğergamlığıyla doğar. Ve sadece gençler, sadece gençler, sadece gençler… Yeryüzünün, yaşlıların değiştirdiği bir yüzü, sahnesi, cephesi yoktur. Gençlerin neye inandığına bakınız, geleceğin ne şekil alacağını görmüş olursunuz. Öyleyse gençler, nasıl bir dünya istiyorsanız, onu yaşayınız. Dünya değişecektir.  Çanakkale Savaşlarına Türkiye’yi götüren yanlış adımları günümüzdeki gelişmelerle mukayese ederek ortaya koyan Arslan bugünün dikkat edilmesi gereken önceliklerini sıraladı.

Toplantı sonrasında Arslan’a günün anısına dair hediyeler verildikten sonra program sona erdi.

DRAM VE ÜTOPYA ANLAYIŞI ÜZERİNDEN BİR ALİYA OKUMASI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

ARSLAN’DAN ÇANAKKALE KONFERANSLARI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217503

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?