Arslan Konferanslar İçin İsviçre’de

Osman Arslan, Suat Turgut ile birlikte Mavi Medya adına Çanakkale Zaferi nedeniyle bir dizi konferans vermek için Zürih’te bulunuyor.

15.03.2009

 

Alplerin tepesindeki bu ülkede 10 gün sürecek konferanslar dizisi ve seminerler için Arslan İsviçre’de bulunuyor…

” Yıl 1915… Öyle güzeldi ki gittikleri yerler bir daha dönmediler…Bir gül bahçesine girer gibi kara toprağa girenlerin, vatan sevgisinin anıtlaşan kahramanlarının yorgan olup örttüğü topraklarda, dur diyebilen iradenin destanlaşan öyküsü, sahibini arayan mektuplar gibi duruyor.

Bu vatan için ölenleri 90. yılda hatırlamak bizim vefa borcumuz. İnsanların şehitliğe, toprakların vatanlığa yükseldiği yerler, Gelibolu artık bir gül bahçesi…

Yurdumuzun değerini, özgürlüğümüzün bedelini anlatan milli onurun anıtlaşan tabyaları, bir hilal uğruna ikiyüzelli bin güneşin battığı yer. Güneşlerin gömüldüğü topraklara sarılmak onları kucaklamak zamanıdır.

Kurtuluş Savaşı’nın önsözünü, Çanakkale’yi okuyalım. Hasta adamın içindeki devi uyandırdığı yer, size de büyüklüğünüzü anlatacak. Bir şehitlik önünde durup gözlerinizi kapatarak; Osmanlı’nın, kuğunun son ötüşü muhteşemliğindeki final sahnesini, Çanakkale mahşerinin kahramanlık tablolarını seyre dalın. Yeryüzünün bu eşsiz savunma destanı yanı başınızda yaşandı. Tarihin gözlerine bakın orada. Kendinizi göreceksiniz.

Kendi payımıza düşecek dersi almanın zamanı artık geldi sanırız. Onlar boşuna ölmediler. Bize bir vatan ve eşsiz bir destan bıraktılar. 90. yılında bu destanı yeniden okuyalım. Onların soluduğu havayı paylaşalım. Milletçe Çanakkale ruhunda buluşalım. Onları tarih kitaplarında unutmayalım.

Hayatlarının ilk baharında düşman dalgalarına sıradağ oldular. Dağ dağ duruyorlar Gelibolu’da.

Kararan ufuklarına milletin, güneş olup doğdular, ışık ışık duruyorlar Gelibolu’da.

Vatan sevgisinin doruklarına tırmanmak için Çanakkale’yi yaşayın. Verilecek bir gülünüz varsa, şehitlerimiz toprak ananın kucağında, sizin için duruyorlar Gelibolu’da!”

Batının Ebedi Şehri Roma -Gezi Notları-

  • 1.2Bin Görüntülenme Sayısı

ARSLAN’DAN ÇANAKKALE KONFERANSLARI

  • 856 Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1153658

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?