Arslan Konya’da Konuştu: Çanakkale Feda Olanların Yaktığı Işıktır

ARSLAN KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİNDE ÇANAKKALE KONFERANSI VERDİ: “ÇANAKKALE KENDİNİ FEDA EDENLERİN BUGÜNE YAKTIĞI IŞIKTIR”

27.03.2012 tarihinde Milli Türk Talebe Birliği Konya Şubesi ve Bakış Açısı Topluluğı tarafından üniversite kampüsünde düzenlenen konferansa Konya Büyükşehir belediyesi Başkan vekili ve yöneticileri, üniversite öğretim üyeleri, Anadolu vakfı Konya Şube yönetimi ve Ankara’dan bir grup misafir de katıldı.

İki saati bulan konferans MTTB Konya Şube Başkanı Ömer Nasuh Erdoğan’ın konuşması ile başladı. Toplantı Üniversite kampüsünde gerçekleşti.

Üniversiteli gençlere hitap eden Arslan Çanakkale savaşlarında yükselen ruhun, milletimizin hayat kaynağı olduğunu anlattı. Komutan emreder, ama yapmak, feda olmak duygusuna ermiş insanların; bugünün aydınlığını hazırladığını anlatan Arslan Çanakkale Savaşını yaşanan olaylar eşliğinde anlattı.

Arslan çanakkale zaferinin günümüze mesajını da aktararak şehitlerimizin yattıkları yerden milletimizi eğitmeye devam edeceğini vurguladı. Çanakkale Zaferinin, bedir savaşı ile ilginç benzerliğini de anlatan Arslan Çanakkale’de Allah’ın yardımının bizimle olduğunu belirterek Allah, milşletimizi yardımına layık olarak yaşatsın, diyerek sözlerini tamamladı. Toplantı, plaket töreni ardından gerçekleşen türkülerin sunulduğu bir müzik ziyafeti ile son buldu.

Arslan, programdan sonra Ankara’dan beraber hareket ettikleri hayrettin Yücel, Fethi erdoğan, Ömer Nasuh Erdoğan ve Mehmet Akif Yücel ile birlikte İlim Yayma Cemiyeti Yurdunu ziyaret etti.

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 983 Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1154392

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?