Arslan MTTB Gençliğine Konferans Verdi

ARSLAN MTTB GENÇLİĞİNE KONFERANS VERDİ

Osman Arslan, 8 Ekim Cumartesi Günü saat 13’te, Ankara Milli Türk Talebe Birliği’nde “Türkiye’nin Dış Politikası: Fırsatlar ve Riskler” konulu bir konferans verdi.

MTTB mensubu, üniversiteli altmış kadar gencin dikkatle izlediği konferans üç saat sürdü. Ankara Şube Başkanı Abdülkadir sarıbay tarafından takdim edilen Arslan Türk Dış Politikasının geçmişine bir göz attıktan sonra yaşanan değişimi mukayeselerle anlattı. Birinci Dünya Savaşı’na Osmanlı devletini götüren adımları, Türkiye’nin geçtiği aşamalarla karşılaştırarak geleceğe dair öngörüler dile getirdi. Soru ve cevaplarla da devam eden Arslan konuşmasının son kısmında şunlara değindi:

“Türkiye’nin fırsatları değerlendirirken karşılaştığı riskleri yönetebilmesi Dünya siyasal konjonktüründe kalıcı konum alabilmesi için elzemdir. Öncelikle II. Abdülhamit sonrası yaşanan hataların bu siyasal dönemin arkasından yaşanmamasını temenni ederiz. Bu, felaketimiz olur. Bu nedenle Türkiye’de istikrar çok önemlidir. İkinci olarak açılım döneminde hesapsız güçlenen PKK terör örgütünün yeniden kolu kanadı kırılırken, tekrar önünü açmak isteyen çabaların hevesi gırtlağında bırakılmalıdır. İç savaşa yol açmamak için bu şarttır. Ve son olarak İsrail’i Doğu Akdeniz’de yaşanacak en ufak bir saldırı sonrasında savaşabileceğimiz gerginlik seviyesinden indirmeliyiz. Bir meçhul elin, ikiz kuleleri, Wikileaks’i tetiklediği gibi bir savaş gemimizi vurarak İsrail’le aramızda bir savaşı, tam Arap baharının kaynak paylaşımı aşamasında tetikleyebileceği tehdidini alnımızdan kaldırmamız zorunludur. Bu üç şartı yerine getirmek bugün için mümkündür. İnanıyoruz ve ümit ediyoruz ki böyle olacaktır. Ve Türkiye yıldızı gittikçe parlayarak 21. Yüzyıla damgasını vuracaktır. Fakat bu başarılamazsa, o zaman da felaketler kapımızda demektir. Yeni bir Çanakkale ve arkasında Kurtuluş savaşına hazır olmalı…”

DRAM VE ÜTOPYA ANLAYIŞI ÜZERİNDEN BİR ALİYA OKUMASI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

ARSLAN’DAN ÇANAKKALE KONFERANSLARI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217896

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?