Arslan Zonguldak’ta Konferans Verdi

ARSLAN ZONGULDAK’TA KONFERANS VERDİ

Mehmet Akif Ersoy’un vefatının yıldönümü münasebetiyle Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat vakfı adına davet edilen Sosyolog Yazar ve Şair Arslan karaelmas ve Karadeniz üniversitelerinden katılımın yoğun olduğu bir topluluğa konferans verdi.

27 Aralık 2011 tarihinde Zonguldak öğretmenevi konferans salonunda gerçekleşen konferansa Belediye Başkanları, Ak Parti il başkanı ve yöneticileri de katıldılar. Gençlerin hazırlamış olduğu sunumlarla renklenen ve coşkulu bir topluluğun katıldığı toplantı Arslan tarafından verilen bir buçuk saati bulan konferans ile son buldu.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen ve duygulu anlara sahne olan programda Arslan; Akif’in ne zaman yönümüzü şaşırsak, sorunlara boğulsak dönüp baktığımız yön gösteren bir kıble taşı olduğunu belirtti. Akif’in kişilik olarak örnekliğini vurgulayan konuşmasında Akif’in fikirlerine de yer verdi. Günümüze dair dersler çıkartarak, şiirlerinden örnekler sunarak sürdürdüğü konuşmasında Arslan, istiklal marşı’na dair yorumlarıyla konuşmasını sonlandırdı.

İlginin toplantı sonrasında da devam etmesi ile geç saatlere kadar üniversitelilerle Arslan’ın sohbeti devam etti.

DRAM VE ÜTOPYA ANLAYIŞI ÜZERİNDEN BİR ALİYA OKUMASI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

ARSLAN’DAN ÇANAKKALE KONFERANSLARI

  • 1.1Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217376

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?