“Çanakkale, Kılıç Arslan’ın, Selahaddin’in Savaşı ve Bedir ile Anlamdaştır”

ARSLAN ADANA’DA ASIM’IN NESLİ DERNEĞİ’NİN KONFERANSINDA KONUŞTU:

“KILIÇ ARSLAN’IN, SELAHADDİN’İN SAVAŞI  VE BEDİR ÇANAKKALE’NİN ANLAMDAŞIDIR”

Osman Arslan, 18 Mart 2012 günü saat 20.00’de Adana Seyhan Kültür Merkezi’nde Asım’ın Nesli Derneği tarafından düzenlenen konferansta konuştu.

Sanatçı Hasan Sağındık’ın konseri öncesinde konuşmaya davet edilen Arslan, konuşmasına başlamadan önce Dernek mensupları tarafından hazırlanan program icra edildi.

“Bedir’den Çanakkale’ye” başlıklı olan program adına atıf yapan Arslan bu iki savaşın birbiri ile yakınlığı ve ilgisi üzerinde durdu. İki savaş arasında hayret verici benzerliklerini vurgulayan Arslan,”Çanakkale, Kılıç Arslan’ın, Selahaddin’in Savaşı ve Bedir ile Anlamdaştır” dedi. Mehmet Akif’in de şiirinde bu misallerle anması edebiyattan öte anlam taşımaktadır, dedi. 

Çanakkale’nin Türkiye’de kutlanmasının yakın zamanlara kadar kabahat olduğunu da kendi tecrübeleri ile örnekleyerek vurguladı. Yoğun ilginin olduğu toplantı Sağındık Konseri sonrası 24.00 sularında sona erdi.

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.6Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.3Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217352

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?