Gazi Kovan

Çizgi Roman Yayın Koordinatörü (2007)

Sevgili Duyarlı Yürek,

Ülkemizde akılların durduğu, kalplerin dağıldığı, gönüllerin soğuduğu tarihleri yaşıyoruz. Yek vücut bir milletin dudak ısırtan destan günlerinden, dudak uçuklatan boşluklara yuvarlandığı günlere geldik.

Bunun için Türk milletinin sevgi damarlarını, kardeşlik pınarlarını besleyen bir çabaya ihtiyacımız vardır. Takdir edersiniz ki bu çabayı besleyecek kaynak yüce Milletimizin onurlu tarihinde fazlasıyla mevcuttur.

İşte elinizdeki çizgi romana konu olan gerçek olay da buna hizmet etmek için seçildi. Kurtuluş Savaşında, bir buçuk yılda 8 kez boşalıp yeniden doldurulan ve 8 ayrı cephede kullanıldıktan sonra cumhuriyeti ilan eden son top atışı da onunla gerçekleşen “Cumhuriyet Mermisi Gazi Kovan” bugünkü özgürlüğümüzü hangi şartlarda kazandığımızın güzel bir örneğidir.

Daha önce yayın hayatımıza kazandırdığı 25 çizgi romanla gerçek olayları tarihten günümüze taşıyan Mavi Medya, Gazi Kovan ile yeni bir yaklaşım getiriyor:  Yazılmış senaryolar içinde öfke büyütüp içine kapanmak yerine, insanlığa esin kaynağı olacak güçte kendi geleceğini kuracak dinamik bir millet çıkarmak…

2023 hayalimiz bunun içindir. 2023’te güzel bir dünyanın lideri Türkiye, Gazi Kovanları unutmayan, Gazi Meclis’ten kopmayan, Gazi Ordu’yla yürüyen ve Gazi Kemal’le ilerleyen bir milli aşkla kurulacaktır inancındayız.

Bu mektupla, ülkemizin kanaat önderleri olan siz duyarlı yüreklere; köklü bir tarihten mutlu bir gelecek kurma çabamıza destek olacağınız inancıyla ulaşıyoruz. Toplumumuza, özgeleceğimizi güzelleştirecek bir özgüven kazandırmak amacıyla “Gazi Kovan”a ilginizi ümit ediyor, çalışmalarınızda nice başarılar diliyoruz.

Sevgiyle kalınız…

Arslan’dan Yeni Eser: Bilge Aliya

  • 508 Görüntülenme Sayısı

15 Temmuz Fetö ile Mücadele Bilinci – Dr. Osman Arslan

  • 353 Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217848

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?