Gaziantep Destanı

Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi

İNANÇ VE KARARLILIĞIN ZAFERİ: GAZİANTEP DESTANI

Arslan’ın 29. kitabı, Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 25. eseri olan İnanç ve kararlılığın Zaferi Gazi Antep destanı yayınlandı.

Ajans2023 yayınları arasında çıkan ve gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen eser ilk etapta 30 bin adet basıldı. Öyküsünü Arslan’ın yazdığı çizgi romanın editörlüğü Suat Yılmaz tarafından yapıldı. Senaryosu Suat Turgut’a ait olan çizgi romanın çizgileri Serhat Filiz’in kaleminden çıktı.

Altmışdört sayfalık kitap Milli Mücadele’yi anlatan ilk çizgi roman olma özelliği de taşıyor. Özellikle Fransızların Ermenilerle birlikte uyguladıkları mezalimi konu alan çizgi roman Fransa’nın Ermeni tezini cezai yaptırıma kavuşturan yasa hazırlığı dönemine gelmesiyle de ayrı bir önem taşıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de tavsiye edilen, Gaziantep’in Şahin Bey, karayılan gibi milli mücadele kahramanlarını tanıyacağı çizgi roman Gaziantep’in kurtuluşunun yıldönümünde öğrencilere dağıtıldı.

Arslan’dan Yeni Eser: Bilge Aliya

  • 531 Görüntülenme Sayısı

15 Temmuz Fetö ile Mücadele Bilinci – Dr. Osman Arslan

  • 374 Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1246069

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?