Her Ferdi Kahraman, Maraş Destanı

Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 28. eseri olan “Her Ferdi Kahraman Maraş” destanı yayınlandı.

Osman Arslan’ın 32. kitabı, Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 28. eseri olan “Her Ferdi Kahraman Maraş” destanı yayınlandı.

Ajans2023 yayınları arasında çıkan ve 23 Şubat’ta Kahramanmaraş’ın kurtuluş yıldönümü tarihine yetiştirilen eser Maraş’ın kurtuluşunu anlatan ilk çizgi roman olma özelliğini de taşıyor. İlk etapta 20 bin adet basılan eser Maraş’ta bulunan öğrencilere dağıtılacak.

 Öyküsünü Arslan’ın yazdığı çizgi romanın editörlüğü Suat Yılmaz tarafından yapıldı. Senaryosu Suat Turgut’a ait olan çizgi romanın çizgileri Serhat Filiz’in kaleminden çıktı.

Altmışdört sayfalık kitap Güney cephesinde yaşanan Milli Mücadele’yi anlatan ilk çizgi roman olma özelliği de taşıyor. Özellikle Fransızların Ermenilerle birlikte uyguladıkları mezalimi konu alan çizgi roman Fransa’nın Ermeni tezini cezai yaptırıma kavuşturan yasayı hazırladığı günümüzde Fransa’ya bir cevap niteliği de taşıyor.

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de tavsiye edilen, çocuk ve gençlerin Maraş’ın milli mücadele kahramanlarını tanıyacağı çizgi roman Sütçü İmam gibi Maraş’ın Milli Mücadele Kahramanlarıyla yakından tanışmalarını ve bugünü hazırlayan fedakarlıkları kavramalarını amaçlıyor.

Arslan’dan Yeni Eser: Bilge Aliya

  • 508 Görüntülenme Sayısı

15 Temmuz Fetö ile Mücadele Bilinci – Dr. Osman Arslan

  • 353 Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217887

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?