“Kefensiz 401 Gün- Çanakkale 1915” Sahne Aldı

    “Kefensiz 401 Gün- Çanakkale 1915” Sahne Aldı                              

Osman Arslan’ın Çanakkale Zaferi’ni anlatan “Kefensiz 401 Gün-Çanakkale 1915” adlı eseri sahneye uyarlandı. Farklı bir tiyatral anlatımla, 401 gün süren Çanakkale Destanı’mızın 103.yılında Çanakkale şehitlerimiz anıldı.

18 Mart Pazar günü saat 20.00’de Ankara MEB Şura Salonu’nda gerçekleşen “Kefensiz 401 Gün” adlı tiyatral anlatımın ilk gösterimi, binlerce izleyicisinden büyük beğeni aldı. 7’den 70’e tüm izleyenlere duygulu anlar yaşatan oyunda Savaş Mareşal Fevzi Çakmak’ın dilinden anlatıldı.

Yapımcılığını Nihat çevik’in, Yönetmenliğini Gürol Salman’ın yaptığı gösteri öncesinde fuaye alanına kurulan görkemli ‘’Çanakkale Savaşı‘’ dekorunun içerisinde, yazar Osman Arslan okurların yoğun ilgisi altında kitabını imzaladı.

Gösteride, Batı ve Türk ezgileri canlı orkestra ile anlatıma eşlik etti. Dönemin türkülerinin de seslendirildiği programda tiyatro oyunları ile tarihsel olaylar canlandırıldı. Programda Mehmet Akif Ersoy’un dilinden ‘’Çanakkale Şehitlerine‘’ şiiri okundu.

TRT yanında çeşitli ulusal gazetelerin de haberlerine yer verdiği oyun hakkında Yapımcı Nihat Çevik şimdiden talepler oluştuğunu, Türkiye çapında turneye çıkmaya hazırlandığını belirtiyor..

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.6Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.3Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217497

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?