KİM HÜKÜMET KURARSA…

KİM HÜKÜMET KURARSA…

Osman ARSLAN

Seçimden önceki son yazımızda ne demiştik?

ABD Kuzey Suriye’deki uzatmalı savaşı sürekli yeni aktörler piyasaya sürerek devam ettiren asıl faildir. Amacı, Kuzey Suriye’de bir Kürdistan kurmaktır. Bunun için Türkiye’nin zayıf bir anını beklemektedir. Türkiye istikrarsız bir zemine düştüğü an bu kuzey bandını çekecektir. IŞİD gibi örgütler sadece Türkiey’nin zayıf anını beklerken Suriye’yi sorunlu tutmaya yarayan ABD’nin tiyatro oynattığı oyuncak örgütlerdir. Asıl Kuzey Suriye’ye hazırlanan oyun PYD(PKK) yerleşimidir.

KINA YAKSINLAR

Aynısı yaşanmadı mı?

Daha seçimlerin ertesi günü, Türkiye’de tek başına iktidar çıkmayınca Akçakale’de IŞİD bayrağını indirip PYD bayrağını dalgalandırıverdiler. Ne hikmetse bir türlü devrilemeyen IŞİD bir günde mevzilerini kaybetti ve Kuzey Kürdistan bandı PYD tarafından çekiliverdi! Suriye’nin yeni Kürt Özerk Bölgesi doğuverdi.

Başardılar, kına yaksınlar!

Biz, eğer gerçekten Türkiye Partisi olacaksa, ayrılıkçı hareket olmayacaksa HDP’den rahatsız olmak bir yana memnun olacak anlayıştayız. Ancak baraj aşma uğruna riyakar bir siyaset sergileyen HDP saygıyı hak etmiyor!

HANGİ SELAHATTİN KÜRTLERE LAYIKTIR?

Nasıl mı anlıyoruz bunu?

Büyük resmi görerek: Türkiye’de istikrarsızlık, yani koalisyon süreci, ABD’nin BOP için önemli hedefi olan Suriye Kürdistan’ını kurmak için elzemdi. Bunu sağlamanın tek yolu ise Türkiye’de HDP’nin barajı aşması idi. Emperyalizmin aleti bütün unsurlar işbirliği içinde çalıştı; eli kalaşnikoflu Demirtaş’ı ‘barış güvercini’ olarak pazarlayan bir algı operasyonu ile Ak Parti’yi iktidardan düşüren orana ulaştırdılar.

Kürtlere böyle maskeli Selahattin’ler değil, Allah’ın Kılıcı Eyyubi gibi Selahattin’ler önder olmalı.

SİZ BU VATANI SEVMEYİN YA!

O ulusalcılara bravo! Onlar ki vatanı tehlikeye atacak oyları atabildiler. Erdoğan düşmanlığı ile ABD kundakçılığına düştüler. Onların yüksek şuurlarını alkışlıyoruz.

HDP tercihlerini Erdoğan’ın yanlışlarını sayarak örtmeye çalışanlar, bir dumanlı çubuk karşılığında topraklarını Avrupalılara veren Kızılderili reisinden daha akıllı değildir! Siz bu vatanı sevmeyin ya!

FOTOĞRAFI GÖRMEYEN KALDI MI?

Peki HDP’ni sağladığı fırsatı kullanan PYD kimdi?

Suriye’de PYD diye bir örgüt yok. PYD diye Türkiye’den Suriye’ye geçen PKK’ya deniyor. Anadolu’nun Kürt çocukları Suriye’de ölüyor. Yani Güneydoğu’da PKK, Suriye’de PYD, Türkiye’de HDP olan aynı örgüt, (ABD)merkezi bir akılla(!) planlamasını yaptı: HDP Türkiye’de iktidar düşürdü ki PYD Suriye’de bölgesini alsın. HDP zemin yaptı PYD fırsatı değerlendirdi. Sınır dışındaki silahlı güçlerle Türkiye aleyhine koordineli hareket eden bir örgüt nasıl parti, nasıl Türkiyeli ve nasıl barışçı oluyorsa!

Neyle karşı karşıya olduğumuzu göremeyen var mı?

IŞİD KÖTÜ PYD İYİ Mİ?

Kuzey Irak’ta Kürt bölgesi kurulurken bize yansıyan bir şey yoktu. Fakat şimdi Güney Doğu’ya Suriye’den sürekli cenazeler geliyor. Bu cenazeler gösteriyor ki PYD insan kaynağını Türkiye Kürtlerinden alıyor. Pekiyi IŞİD’e Türkiye’den giden teröristlerden dolayı Dünya nezdinde Türkiye’yi mahkum edenler, PYD için törenle gidenlere neden alkış tutuyor? İkisi arasında ne fark var? PYD legal mi? Bir devletin ordusu mu?

KÜRTLER BELA MI ARIYOR?

Bu kadar emperyalist ellerde şekillenen bir geleceğe göz göre göre giderken HDP-PYD-PKK etrafında kümelenen Kürtlerin aklı, izanı hiç yok mudur? Yüzde seksen, doksan tercihlerini böyle yapacak kadar mıdır akılları? Bir hedefiniz varsa, yerli olsun, sizin olsun. Bu kuklalık nasıl bir haldir? Kürtler belasını mı istiyor? Bu nasıl solculuktur, bu nasıl Müslümanlıktır? Bu gidişi anlamak mümkün değil!

AL SANA KOBANİ KORİDORU

Ak Parti, şimdi artık, açtığı Kobani koridorundan halkı selamlayarak Suriye’ye geçen PKK/PYD militanlarının işgal ettikleri alanların müsebbibi olduğunu bugün anlamış olmalıdır. İşgal diyoruz; çünkü onlar Suriyeli değiller.

Pekiyi PYD karşısında Esed neden tepkisiz. Adeta ‘al gülüm’ diyor? Her şey ne kadar kolay oluyor Kürtler için değil mi? Normal mi, her şeyin bu kadar ‘yolunda’ gitmesi? Onlar da kendilerini kahraman sanıyorlar. “Havaya atılan taş dile gelse kendi irademle gidiyorum, derdi” diyor Spinoza. Aynı bu haldeler. Ağlanacak haldeler.

IRAK DEĞİLDİ AMA SURİYE TEHDİTTİR

Suriyeli Kürtlerin değil Türkiyeli Kürtlerin mücadelesi olarak gelişen Suriye’nin kuzeyindeki PYD varlığı, Kuzey Irak Kürt bölgesi gibi sadece Irak’ın değil, doğrudan doğruya Türkiye’nin bir parçası olmakla içimize uzanan bir tehdit olarak doğmaktadır.

Bölgeden Türkmenleri temizleyip, Arapları kovup Kürtler için etnik temizlik yapan emperyalist güç, yarın sırayı Türkiye’ye getirdiğinde; tarih işte o zaman değişecektir. Şimdilerde Türkiye partisiyiz demekle insanları oyalayan riyakar hareketin gerçek niyetinin Suriye’de sergilendiğini söylemek yeter. Hoş, bağımsızlık nihai hedefimizdir, diye yürüdüklerini bilmiyor değiliz.

BU NASIL DİKTATÖRMÜŞ Kİ

Sayın Cumhurbaşkanı’na gelince…

Bugün çok net anlaşılıyor ki doğru yapmış! Haklıymış. Hükümetin düşeceğini, hükümet düşünce Suriye’de neler olacağını gördüğü için seçimden önce Orduya Suriye’ye girin emri vermiş. Bu emir karşısında rapor alarak izne ayrılan Genel Kurmay Başkanı da bugünü görememiş! Bu riski alacak kadar haklı bir karar verdiğini teslim ediyoruz.

Fakat nasıl bir diktatörmüş ki, orduyu bile yürütememiş!… Bu da işin ironisi olsun!

PYD/HDP yandaşları MİT tırlarından rahatsız olduğuna göre o tırlar gerçekten Türkmenlere gidiyormuş demek ki! MİT tırlarına operasyon yapanlar ve bugün gazetelerinde manşet manşet gezdirenler ayrı kutuptan aynı amaca nasıl hizmet ediyor, şimdi çok iyi anlıyoruz!

KİM BOP’ÇUYMUŞ GÖRÜN

Demek ki ulusalcı dostlarımızın BOP eş başkanı diye itham ettiği Erdoğan değil, HDP’ye oy veren beyaz Türkler ve baskılanmış, aldatılmış ve inandırılmış Kürtler YANİ TERÖR ÖRGÜTÜ VE UNSURLARI BOP’un oluşumuna hizmet ediyormuş. Erdoğan’ın bu tutumu milli ve yerli, sizin varlığınız ise işgal gücüymüş. Bunları ayan beyan gördük.

Bunun için seçim öncesinde konu Erdoğan değil, Parti de değil bu bir kader meselesidir diyorduk! Kaderimizi seçeceğiz. Zaafiyet kaldıramayız diyorduk. Erdoğan’ın en büyük yanlışı bile bu tehlike karşısında ne anlam ifade edebilirdi ki? Erdoğan da bir gün gider, Aksaray da unutulur. Fakat kaybedilen kardeşler, kaybedilen vatan unutulmaz. Müsebbipleri de asla affedilmez.

ADIM ADIM GELEN DRAM

Bu yaklaşımları kesinlikle Türk milliyetçisi saiklerle sergilemiyoruz. Aklı yeten her aydının, her insanın söyleyebileceği şeylerden bahsediyoruz. Bu süreç her şeyden önce Kürtler için acınacak bir geleceği kendi elleri ile satın almaktadır. Emperyalist azgınların pipeti olan tüm öncüleri de başta Kürt halkına, sonra onları kardeş bilen Türk halkına, sonra tarihe ve elbette Allah’a hesap veremeyecektir. Suriye’de akan her damla kan ve bundan sonra Türkiye’de akacak kanlar onların vebali olacaktır. Onlar, Mısır’da, Tunus’ta, Libya’da Bahar Devrimi yapan ABD kuklalarından farklı bir şeye hizmet etmiyorlar.

Gözümüzün önünde mahvedilen kardeşlerimize, Kürtlere üzülerek, kahrolarak, ağlayarak bakıyoruz. Bir Ermeni trajedisi gözlerimizin önünde tekrar yaşanıyor. Adım adım bir dram geliyor.

KİM HÜKÜMET KURARSA…

Bunu durdurabilecek tek güç Türkiye’dir ve kararlı iradesiyle ve risk alan mücadeleci yaklaşımıyla tarih sahnesinde aktif role soyunmasıdır.

Kurulacak hükümet her ne formülle doğarsa doğsun; ama bu amaca hizmet edecek bir iktidar olsun.

 

 

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.8Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.5Bin Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1245986

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?