Toros Kalesi Yiğit Adana

Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 27. eseri olan “Toros Kalesi Yiğit Adana” yayınlandı.

Arslan’ın 31. kitabı, Türk Tarihi Gerçek Öyküler Çizgi Roman Dizisi’nin 27. eseri olan “Toros Kalesi Yiğit Adana” destanı yayınlandı.

Ajans2023 yayınları arasında çıkan ve 5 Ocak Adana’nın kurtuluşu tarihine yetiştirilen eser Adana’nın kurtuluşunu anlatan ilk çizgi roman olma özelliğini de taşıyor. İlk etapta 10 bin adet basılan eser beş gün boyunca Adana’da düzenlenecek olan fuarda sergilenerek tanıtımı yapılacak.

Öyküsünü Arslan’ın yazdığı çizgi romanın editörlüğü Suat Yılmaz tarafından yapıldı. Senaryosu Suat Turgut’a ait olan çizgi romanın çizgileri Serhat Filiz’in kaleminden çıktı.

Altmışdört sayfalık kitap Milli Mücadele’yi anlatan ilk çizgi roman olma özelliği de taşıyor. Özellikle Fransızların Ermenilerle birlikte uyguladıkları mezalimi konu alan çizgi roman Fransa’nın Ermeni tezini cezai yaptırıma kavuşturan yasa hazırlığı dönemine gelmesiyle de ayrı bir önem taşıyor.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de tavsiye edilen, çocuk ve gençlerin Adana’nın milli mücadele kahramanlarını tanıyacağı çizgi roman mersin, Hatay ve Osmaniye gibi Çukurova Bölgesinin mücadelesini birlikte ele alışıyla da bölgeye bütünsel bir bakış açısına sahip.

Adanalıların beğenisine çıkmış bulunan eser ilgi görüyor.

Arslan’dan Yeni Eser: Bilge Aliya

  • 508 Görüntülenme Sayısı

15 Temmuz Fetö ile Mücadele Bilinci – Dr. Osman Arslan

  • 353 Görüntülenme Sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217353

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?