Vatanımızı ve Birliğimizi Koruyacağız

Arslan’ın 2003 yılında kaleme aldığı; 2011’de Türkiye’yi içsavaşa sürükleme emellerine karşı tedbirler öneren yazısı… Son olarak Muş’ta yaşanan olaylarla tırmanan gerilimin; erken uyarı makalesinde dikkat çekilen gelişmelerin önüne geçebilmek için…

2003 Eylül/Anadolu Çınar Dergisi/Başyazı

VATANIMIZI VE BİRLİĞİMİZİ KORUYACAĞIZ!

 

       “2011: Türkiye’de iç savaş” senaryosunun adımlarının, bölücü örgütün Gemlik yolculuğu ve ardından yaşanan kent eylemleri ile atıldığı, bunun da bir raporda çok önceden yer aldığı basın gündemine oturdu. Buna göre; PKK genel aflarla dağdan inmiş ve inecek militanlarını Kürt nüfusun bulunduğu kentlere gönderecek. Özellikle Adana, Mersin, Antalya, İzmir, İstanbul gibi kenar mahallelerinde kürt nüfus yoğunluğu olan illerde kurtarılmış semtlerden getto savaşları başlatılacak. Karşılıklı cenazeler memleketlere gittikçe kamplaşma kitlesel bir gerilime, iç savaşa ve ülke çapında ayrışmaya yol açacak. Hassas bölgeler olarak Sivas, Maraş, Antep, Elazığ ve Erzurum zikrediliyor. Kızıltepe, Pazarcık ve Cihanbeyli’nin demografik yapısı nedeniyle önemine değiniliyor. Raporun sonuç bölümü ise tezgahlanan iç savaşın derinliği güvenlik güçlerini de içine çekeceğinden  devletin sorunu çözemeyeceğini, uzun bir kanlı süreç sonunda mecburen(!) BM, AB, NATO gibi uluslararası askeri müdahaleler gerekeceği, bu yolla iç savaşın durdurulacağı anlatılıyor. Böylece AB’ye girmesi gerekmeyecek, Türkiye, dostlarımız tarafından barış(!) için işgal edilecek! İmkansız dediğimiz çok şeyi on yılda yaptılar.Bu da mümkün bir senaryodur.

    Ne yapabiliriz?

     Öncelikle paranoyaya kapılmayacağız. Kürt-Türk güven duygusunu ayakta tutarken; PKK ve işbirlikçilerini tecrit edeceğiz.

      Doğuda yaşayan vatandaşlarımız gerçekte ekseriyetle milli birlikten ve devletten yanadır. Ancak birkaç devlet yanlısı Kürt’ü öldürünce PKK psikolojik üstünlüğü elde etmiş, herkesi sindirmiştir. Devletin bu psikolojik güveni verebilmesi halinde sandıkta ve kentlerde silineceklerdir. Zira özellikle Kürtlerin birlik mesajları önemlidir.

      Türk milliyetçiliğini savunanlar asla sokağa inmemelidir. İstenilen zaten budur. Herkes devlet güçlerine yardımcı olmalıdır.

       Kürt ayrımı yapılmadığını vurgulayan propaganda önemlidir. Kürt başbakan, cumhurbaşkanı, bakan olan insanlar sık sık hatırlatılmalı ve bunlar ağzından kardeşlik ve ‘tek millet’ olduğumuz anlatılmalıdır. Özellikle resmi ve sivil din adamları ‘İslam kardeşliği’ni işleyecek bir çalışma için örgütlenmelidir.

      ….

ROMANLARDA TEHCİRİN YOLCULUĞU

  • 1.7Bin Görüntülenme Sayısı

Cumhuriyetçiler ve Demokratlar

  • 1.3Bin Görüntülenme Sayısı

One Ping

  1. Pingback: BASİRETİN BİTTİĞİ YER | Osman Arslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımda
Hakkımda
Merhaba. Bu sayfalarda birlikte olmaktan son derece mutluyum. Hoş geldiniz. Hayat yolundayız. Her birimiz ayrı bir mecradan, farklı bir maceradan geliyoruz...

Site Toplam Ziyaretçi: 1217548

Son Yüklenenler

Paylaşımlarımdan Haberdar Olmak İster misiniz?